View unanswered posts | View active topics It is currently Sun Dec 17, 2017 11:17 pm

Reply to topic  [ 10 posts ] 
 ? suntem ? 
Author Message

Post ? suntem ?
Adica cine suntem si nu se baga nici unul....de ce?
Poate ca motonebunilor le e frica sa scrie despre ei... :evil:
Asa ca am sa spun eu primul, MOSUL. De prin 84 am innebunit dupa motoare si nu-mi pare rau, ca de atunci am facut ceva km pe doua roate si am avut nu prea multe motorete adica:(CZ 175; IJ; PLANETA 5; HONDA CX500; HONDA GL500;) si gata ... ca am ajuns la maturitate.
Altceva date personale ... inaltime 1,92 fara cap; greutate 75 L.( an de criza); nr. papuc 44 (trai pe picior mare);nr. de neuroni; 1 (si asta cu probleme); Familist cu o sotie care ma accepta asa de multi ani, doi copii, o soacra, doua mate si vreo sase caini.... si inprumuturi la o banca...
Dupa cum arata si numele , imi plac drumurile daca ne-ar lasa criza asta as sta toata ziua si noaptea pe motor... Era sa uit imi place la nebunie FASOLEA, dar n-as putea spune ca berea imi displace...
:o ASTEPT SA VA FACETI CURAJ SA VA PREZENTATI :o

Mon Nov 08, 2010 2:45 pm
Profile Send private message

Post Re: ? suntem ?
Salut... sunt Tasse si ma mandresc cu numele meu :D.Motociclist sunt de vreo 7 ani,dar motor personal am de vreo 2,mi-au placut motocicletele de mic copil si spre dezamagirea parintilor am reusit sa si am un motor...e drept ca e micut dupa cum zic (rad) prietenii,dar e destul mai ales momentan,e HONDA CBR 600 FS din 2002 si e o feblete ptr. mine,mai multe despre mine nu pre stiu ce v-ar interesa...sunt o persoana sociabila,imi place aventura de orice fel... :lol: ,mananc orice si vreau sa cred ca am multi prieteni.
Va doresc asfalt uscat tuturor motociclistilor si astept o noua iesire pe cai...(putere),Ardeti cauciucurile nu Sufletele... :D

Wed Nov 10, 2010 4:48 pm

Salut, eu Bebe= Carpati, Mini Mobra, Mobra 50S, CZ 350, in copilarie, acu Honda VFR 750, FZR 650, VIRAGO 1100, XR 650, din ''Fratie'' de prin anii '80, in '90-'92 pus bazele primului club Motocross din istoria Sucevei , = teapa de la prieteni, deci DECEPTIE, in rest e ok, am 100 de ani :ugeek: , m-am nascut pe motor, si de atunci merg in continuu, :twisted: , in rest prieten cu toata lumea si dusman cu dusmanii , asfalt uscat !

Mon Nov 15, 2010 4:57 pm

Yo Misu! Alias "Behac" Motorist de prin 97 legal de prin 2003 inceput cu o Planeta 5 continuind cu vre-o alte 40 de motoare,actuala un Fazer de 1000cc. Ca hobby....imi place sa schimb motoarele ca pe "sosete" (Fazerul e de vanzare :lol: ) sa i-mi bag nasul printre pistoane,carburatoare.....dependent de adrenalina,drumetii,si multi km pe 2 roti. Salutare si "La multi...............Km fara evenimente". Asfalt uscat!

Mon Nov 15, 2010 9:41 pm

Yo Ionut! (Fratele lui Misu4moto) Pasionat de motoare tot de prin 97,momentan fara Motor fara permis cat A :lol: dar toate la timpul lor,i mi place sa merg pe 2 roti, momentan ma dau cu ceva mai multe (12 roti :lol: ) Asfalt uscat si sper ca in viitorul apropiat sa fiu in rand cu toti Motoristi(Nord Gang Riders) cu Motor si Permis!

Mon Nov 15, 2010 10:02 pm

hello,sunt mihu cel rosu,zis muttley,nu fumez,nu beau si nu umblu aiurea...doar ca mai mint :D ,am pasiunea de pe la 12 ani dar abia anul trecut am intrat in randul celor cu jumatati de masina ;) ,acu sunt pe un kawasaki en 500 care ma mai suporta dar nu stiu cat o sa mai tina relatia...altfel ma simt cel mai mult "acasa" cand sunt pe drumuri,ca majoritatea lumii banuiesc. asfalt uscat si doar evenimente placute(ca cele din fotografii ;) ). La buna vedere

Tue Nov 16, 2010 12:06 pm

Post Mircea alias FANTASTIC
In primul rand salut pe toata lumea. Probabil ca multi dintre voi deja ma cunosc asa ca am sa fiu cat mai scurt in prezentare ca sa nu va plictisesc.
Nume: Mircea Cum imi spun prietenii: FANTASTIC :)
Din aceasta comunitate de motociclisti din Suceava, spre deosebire de altii ma consider incepator in acest sport sau hobby. Boala asta de motoare m-a apucat prin anul 2007 datorita unui drag prieten de-al nostru Jorj (poreclit si Duflea) :D. In 2008 mi-al luat un Kawasaki EN 500A, iar din 2009 sunt posesorul unui motor mai vechiut de prin 1989, Honda CBR 1000F care are doar 101 caiuti din pacate pentru restul care au facut liniuta cu mine :D :D .
Deci acestea fiind spuse asteptam cu nerabdare inceperea sezonului moto 2011 si nu in ultimul rand va astept sa facem o liniuta. T ;) oate cele bune.

Wed Dec 08, 2010 9:50 am
Profile Send private message YIM

De ce suntem cu un mare semn de intrebare? Noi chiar SUMTEM, nu?

Deci sa vedem, eu SUNT Iulian - Iuli ca alte porecle nu prea sau tinut de mine. Chestiile astea cu doi roti imi plac de ..............., nu stiu de cand, de prea mult timp ca sa tin minte. De calarit calaresc de pe la 4 ani ( cai) iar pe motor din 2008 ( deci sunt incepator) pe acelasi EN500 ca si Fantastic. Tot in 2008 am avut si un eveniment, de care nu doresc nici unui motorist, datorita unui sofer care are oglinzile de frumusete.
Acu calresc cu mandrie un VFR 750 - rosu.

Hai vara, hai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tue Dec 21, 2010 7:35 pm

Salut , sunt Bogdan (31) din Suceava, sunt un incepator infocat,astept luna august cand voi fi calare pe un "cal"...pana atunci va salut si ne vedem cat de curand.

Sun May 22, 2011 12:48 pm

Post Salutari !
As dori sa va cunosc.Sunt relativ nou in sportul cu 2 roti si calaresc un GSX 600.
Ma bucur ca suntem putin mai copti ca varsta (Eu am 40) si cred ca as vrea sa particip la intalnirile pe care le organizeaza clubul vostru.
Iubesc viata asa cum este ea, imi doresc ce e mai bun si pun pret pe motorul pe care il conduc.
Sunt familist cu un copil caruia ii plac 2 roti si cu o sotie de la care am primit aprobare pentru motociclism.Nu ne dam in laturi pentru cat mai multe iesiri si doresc la toata lumea o vara insorita si asfalt uscat.

Mon May 30, 2011 4:56 pm
Profile Send private message YIM
Reply to topic   [ 10 posts ]